Reklama
  • Wtorek, 28 stycznia (14:00)

    Czy mogę wymeldować byłego męża ze swojego własnościowego mieszkania?

Jestem po rozwodzie, ale były mąż nadal ze mną mieszka. Mieszkanie jednak jest moją własnością! Czy mogę więc wymeldować męża? On twierdzi, że nie mam takiego prawa, że muszę najpierw zapewnić mu mieszkanie zastępcze! Czy mam taki obowiązek? Janina z Poznania

Niestety, nie może Pani samodzielnie wymeldować byłego małżonka, jeżeli on nadal mieszka pod tym adresem. Musiałby dobrowolnie pójść z Panią do urzędu i się wymeldować. Natomiast jak najbardziej ma Pani prawo domagać się, żeby się wyprowadził.

Reklama

Jeśli były mąż nie uczyni tego dobrowolnie, proszę wystąpić o eksmisję. Gdy sąd ją orzeknie, na pewno nie będzie musiała Pani zapewniać mężowi mieszkania zastępczego, lecz co najwyżej pomieszczenie tymczasowe na krótki czas, np. w hotelu robotniczym, dokąd może zostać wyeksmitowany.

Podst.: art. 1046 par. 4 kodeksu postępowania cywilnego

Katarzyna Węgorek adwokat

Agnieszka Jaroszek prawnik

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:Pani | ON | Agnieszka | mieszkanie

Zobacz również

  • Rozwodzę się z mężem. Gdy chcemy porozmawiać o opiece nad dziećmi, zaczynamy się kłócić. Córki stały się przez to nerwowe. Jak pohamować złość? - radzi się Ewa (43) z Nysy więcej

  • Oceń tekst

    Ocen: 15

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.